Aktualności Producent Nagrody Dystrybucja Referencje Akcesoria Multimedia Kontakt

Systemy VRF

ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego

Systemy klimatyzacyjne VRF KXZ

Dla klimatyzacji większych obiektów, idealnym i coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem są systemy VRF (Variable Refrigerant Flow). Umożliwiają one budowanie rozległych systemów (lączna dlugość rurociągu w obrębie systemu MHI może wynosić nawet 1000 m), kilkudziesięciometrowe róznice wysokości pomiędzy jednostką zewnetrzną, a wewnętrznymi oraz największy wybór jednostek wewnętrznych. W obrębie jednego systemu możliwa jest praca jednostek wewnętrznych w dowolnych konfiguracjach typów (łącznie blisko 92 modele, 17 typów). Sterowanie indywidualne lub/i centralne z możliwością komunikacji z BMS oraz sterowaniem przez Internet.

Dodatkowych możliwości dla Inwestora i Projektanta dostarczają dedykowane wersje KXZ, serie:

Systemy MHI wystepują w wersji chłodząco-grzejącej (dwururowy system) oraz z odzyskiem ciepła (trójrurowy system). To drugie rozwiązanie pozwala na jednoczesną pracę jednostek wewnętrznych w obrębie tego systemu w funkcji chłodzenia i ogrzewania. System może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej do -20°C. Oznacza to, że w porach roku wiosna-jesień czy zima może ogrzewać/dogrzewać pomieszczenia jako dodatkowe lub wyłączne źródlo ciepła (pompa ciepła odzyskuje energię cieplną rozproszoną w środowisku naturalnym).

Standardowy sterownik przewodowy (możliwość zastosowania również sterowników bezprzewodowych) posiada wbudowany programator tygodniowy, umożliwiający do 4 nastaw (start/stop) w ciągu dnia oraz zmianę zadanej temperatury. Sterownik pamięta parametry pracy jednostki w ostatnich 30 minutach, co daje nieocenioną pomoc w przypadku wystąpienia usterki. Centralne sterowanie systemem zapewniają konsole oraz interfejs komunikacyjny do BMS. Specjalistyczne oprogramowanie dla firm serwisowych ułatwia biezącą kontrolę pracy systemu (SL Checker, Mente PC).

Systemy VRF są bardzo popularne w krajach Dalekiego Wschodu, takze w Europie Zachodniej. Od kilku lat równiez w Polsce obserwuje sie znaczne zainteresowanie rozwiązaniami tego typu.

Jednostki zewnętrzne:

Seria Micro
4 - 6 HP (1 lub 3 fazy)
8 - 12 HP (3 fazy)
Seria Lite
8 - 10 HP
Seria Standard KXZE1
10 - 60 HP
Seria Hi-COP
KXZXE1
8 - 36 HP
Seria z odzyskiem ciepła
KXZRE1
8 - 60 HP
Seria z odzyskiem ciepła Hi-COP KXZRXE1
16 - 36 HP

Jednostki wewnętrzne:

FDT
Kasetonowy, z nawiewem 4-stronnym
FDTC
Kasetonowy,
z nawiewem 4-stronnym
(600 x 600 mm)
FDTW
Kasetonowy, z nawiewem 2-stronnym
FDTQ
Kasetonowy, z nawiewem 1-stronnym
FDTS
Kasetonowy, z nawiewem 1-stronnym
FDU
Kanalowy, duży spręż
FDUM
Kanalowy, maly / średni spręż
FDUT
Kanalowy, mały spręż
FDUH
Kanalowy, kompaktowy "hotelowy"
FDK
Ścienny
FDE
Podstropowy
FDFL
Przypodłogowy (zabudowany)
FDFU
Przypodłogowy (do zabudowy)
SAF
Międzystropowy wymiennik regeneracyjny
 

Systemy klimatyzacyjne VRF z odzyskiem ciepła KXZR

Mozliwość jednoczesnej pracy w funkcji chłodzenia i ogrzewania.

System KXZR umożliwia jednoczesną pracę jednostek wewnętrznych w funkcji chłodzenia i ogrzewania przy zastosowaniu jednej jednostki zewnętrznej. Stosowany w budynkach, gdzie konieczne jest rozdzielenie trybu pracy urządzeń na poszczególne strefy o róznych wymaganiach dla zapewnienia właściwego komfortu.

Oszczędna praca dzięki odzyskowi energii.

System zapewnia efektywny odzysk energii generowanej podczas funkcji chłodzenia i oddawanej w procesie skraplania. Najbardziej efektywną oszczędność w porównaniu do tradycyjnego systemu KXZ występuje w przypadku jednoczesnej i równomiernej pracy systemu w funkcji chłodzenia i ogrzewania.

Zwiększenie wydajności - Zasadniczy wzrost wydajności i oszczędności systemu podczas jednoczesnej pracy w funkcji chłodzenia i ogrzewania.

Unikalna kontrola niskiego i wysokiego ciśnienia opracowana przez MHI zapewnia stabilną pracę systemu w funkcji chłodzenia i ogrzewania w szerokim zakresie temperatur. System automatycznie i precyzyjnie kompensuje różnice pomiędzy obciążeniem w funkcji chłodzenia i ogrzewania, dzięki czemu osiągnięto znaczący wzrost efektywności systemu.

Dowiedz się więcej o systemach klimatyzacji z odzyskiem ciepła


System KX6 MICRO

KX6 MICRO to system przeznaczony do klimatyzacji małych biur, sklepów i rezydencji.

Jednostki zewnętrzne o mocach 11,2kW; 14,0kW; 15,5kW dostępne są w wersji jednofazowej i trójfazowej. System MICRO KX6 umożliwia podłączenie maksymalnie 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Nastawy temperatury można zmieniać z dokładnością do 0,5°C, co powinno zaspokoić najbardziej wymagających użytkowników. Dodatkowe opcje w sterowaniu to różnego typu sterowniki centralne, w tym umożliwiające komunikacje z BMS oraz rozliczenie kosztów energii elektrycznej.

Katalogi do pobrania:

Katalog KXZ
wersja polska 2015
Folder KXZ
wersja polska 2015
Katalog KXR6
wersja polska 2013
Katalog KX6 MICRO KX
wersja polska

Atesty do pobrania:

Atest higieniczny
VRF cz. 1 2015
Atest higieniczny
VRF cz. 2 2015
Atest higieniczny
VRF cz. 3 2015
Atest higieniczny
VRF cz. 1 2011
Atest higieniczny
VRF cz. 2 2011
Atest higieniczny
VRF cz. 3 2011

Sezonowe wspólczynniki SEER i SCOP oraz informacje na temat klas energetycznych urządzen MHI znaleLc mozna na stronie: http://www.mhi.co.jp/aircon/english/lot10/?action=search

Dodatkowo informacje dot. ENER-Lot11 (dot. Urządzen MHI, posiadających silniki wentylatorów o mocy od 125W do 500W) znaleLc mozna na stronie: http://www.mhi.co.jp/aircon/english/lot11/?action=search

Importer, Autoryzowany Przedstawiciel
Zoptymalizowana konstrukcja zapewniająca niski poziom hałasu.
Klasa energetyczna "A" zapewnia największą oszczędność energii elektrycznej.
Mitsubishi jest w stanie zaspokoić niemal wszystkie potrzeby klimatyzacji domowej i komercyjnej.
Koncern Mitsubishi Heavy Industries charakteryzuje stałe poszanowanie dla środowiska naturalnego.
© 2012 Elektronika SA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Hutnicza 3, 81-212 Gdynia
tel. +48 58 6633300, url: www.elektronika-sa.com.pl