Systemy MULTI Mitsubishi Heavy Industries

Rodzina multisplitów SCM produkcji Mitsubishi Heavy Industries wciąż powiększa się o kolejne modele w wersji z R32.

W związku z dostępnością agregatów zarówno z R410A jak i R32, ważnym aspektem jest uniwersalność jednostek wewnętrznych dla obu tych czynników chłodniczych. Nowe wersje jednostek ściennych, oprócz eleganckiego wyglądu i bardzo cichej pracy, oferują szereg przydatnych funkcji. Domeną serii Diamond jest deflektor, optymalizujący strugę powietrza i zapobiegający nawiewowi zimnego powietrza bezpośrednio na użytkowników oraz czujnik ruchu, dzięki któremu urządzenie efektywnie oszczędza energię elektryczną. Dwie kolejne, bardzo istotne funkcje to programator tygodniowy oraz automatyczne sterowanie żaluzjami góra/dół, prawo/lewo (3D), dostępne również w wersji Premium. Obie wersje dają do wyboru jednostki kolorowe: białe, tytanowe i czarno-białe oraz dodatkowe, skuteczne filtry powietrza (antyalergenowe/fotokatalityczne/odwaniające).        

 

Oprócz jednostek ściennych, do jednostek zewnętrznych SCM, można podłączyć jednostki kanałowe niskiego sprężu, kasetonowe, przypodłogowe i podstropowe. Dodatkowym atutem, dzięki możliwości podłączenia jednostki kanałowej FDUM, stał się System Niezależnej Dystrybucji Powietrza. Jedna jednostka kanałowa o wydajności chłodniczej 5,0kW, może obsłużyć dodatkowo nawet trzy niezależne strefy (np. 3 sypialnie), gwarantując indywidualne nastawy temperatury dla każdej z nich.

 

 

 

Szczególnym przypadkiem multisplita jest system V-Multi, oparty o jednostki zewnętrzne PAC o wydajności od 7,1 do 24,0kW. Sprawdzi się on idealnie w pomieszczeniach dużych lub/i o nieregularnych kształtach.

Instalacje Multisplit produkcji Mitsubishi Heavy Industries to doskonałe rozwiązanie dla biur, mieszkań i apartamentów. Niewątpliwe zalety jednostek zewnętrznych SCM to zwarta budowa i stosunkowo niewielkie wymiary, ułatwiające dyskretny montaż na ścianie zewnętrznej, dachu, balkonie lub loggi. Jednostki pracują bardzo cicho i efektywnie, zapewniając komfort użytkownika, jego sąsiadów i niskie rachunki za energię elektryczną.

Znacznym ułatwieniem w projektowaniu jest elastyczność rozwiązania. System zapewnia znaczne odległości i przewyższenia, a kolejne jednostki wewnętrzne można montować etapami, zgodnie z postępem prac na budowie, wykorzystaniem powierzchni lub możliwościami finansowymi inwestora.

Sterowanie multisplitami SCM, to rozwiązania używane również dla innych systemów MHI: sterowniki bezprzewodowe i przewodowe, sterowanie centralne oraz bogata gama interfejsów BMS.

Nasze technologie Twoja przyszłość
© 2022 ELEKTRONIKA S.A