Bezpieczeństwo klimatyzowanych pomieszczeń

Bezpieczeństwo klimatyzowanych pomieszczeń

Systemy filtracji w jednostkach splitowych Mitsubishi Heavy Industries

Przy wyborze systemu klimatyzacji do mieszkania, domu, biura, obiektów handlowych, hotelarskich czy tez obiektów specjalnego przeznaczenia (szpitale, domy opieki, szkoły, przedszkola) należy zwrócić baczną uwagę na zestawy filtrów oferowanych przez producentów. Pozwalają one w znaczący sposób poprawić jakość i czystość powietrza, zapewniając wysoki komfort oraz bezpieczeństwo w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Klimtyzatory Mitsubishi Heavy Industries posiadają szereg rodzajów filtrów oraz systemów gwarantujących dostarczenie właściwie oczyszczonego powietrza, dostosowanego do wymagań związanych z bezpieczeństwem wynikającym z przeznaczenia danego pomieszczenia:

  • System Antyalergenowy- eliminuje alergeny z powietrza poprzez sterowanie wilgotnością i temperaturą powietrza
  • Funkcja Samooczyszczania- rozpoczyna się od zatrzymania klimatyzatora i trwa do 2 godzin. Jednostka jest dokładnie osuszana w środku, powodując oczyszczanie z grzybni pleśni
  • Filtr Antyalergenowy- usuwa z powietrza pyłki kwiatowe, insekty i alergeny, żyjące np. w kociej sierści, i dezaktywuje je. Tajemnicą budowy filtra jest połączenie enzymów z mocznikiem. Filtr ten usuwa wszystkie rodzaje bakterii, grzyby, pleśnie i wirusy. Po przejściu przez filtr powietrze jest czyste i świeże.
  • Wentylator Antybakteryjny- dzięki obróbce antybakteryjnej wentylatora zahamowany jest rozwój pleśni. Dlatego wnętrze klimatyzatora zawsze utrzymane jest w czystości, a urządzenie nie nawiewa zanieczyszczonego powietrza do pomieszczenia.
  • Fotoktalityczny, Zmywalny Filtr Odwaniający- oczyszcza powietrze poprzez odwonienie cząsteczek powodujących nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu. Zdolność odwaniająca filtra może być odnawiana poprzez płukanie go w czystej wodzie oraz suszenie na słońcu.

Filtry oraz systemy dostępne w jednostkach typu Split serii: SRK-ZSX, SRK-ZR, SRK-ZS

Po urządzenia klimatyzacyjne z filtrami i systemami antyalergenowymi powinny sięgać osoby, które chcą poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach, ale też alergicy oraz osoby z obniżoną odpornością. Stosuje się je nie tylko do klimatyzacji domowych, ale również do konkretnych, wymagających zastosowań jak:

  • obiekty służby zdrowia,
  • zakłady przemysłowe produkujące żywność, leki
  • szkoły, przedszkola, żłobki

 

Zobacz również

Nasze technologie Twoja przyszłość
© 2021 ELEKTRONIKA S.A