Nowości w systemach Multi-Split

Oferta jednostek zewnętrznych SCM Mitsubishi do systemów Multi-Spilt na czynnik chłodniczy R32, została rozszerzona o nowy model SCM100ZS-W o nominalnej wydajności chłodniczej 10.0 kW

System charakteryzuje wysoka energooszczędność, elastyczność w zakresie montażu i doboru jednostek oraz niezwykle niski poziom głośności. Jednostki zewnętrzne SCM umożliwiają obsługę instalacji, zbudowanej nawet z 6 jednostek wewnętrznych, wybranych z 9 dostępnych typoszeregów, w zakresie łącznej wydajności od 6,0 kW do 19,5 kW

Nowy model SCM100ZS-W na R32 został przez producenta zmodernizowany i przekonfigurowany. Ładunek czynnika chłodniczego zmniejszono o 50% w stosunku do poprzedniego modelu na R410A. Osiągnięto także redukcję wagi z 92 na 73 kg (19 kg mniej!). Wysokie współczynniki sezonowej efektywności SEER/SCOP analogicznie 8.60/4.50 lokują jednostkę 10.0 kW w klasie A+++ dla chłodzenia oraz A+ dla ogrzewania

  SCM100-ZM-S SCM100ZS-W
Ilość czynnika 6.00 kg 2.98 kg

Ładunek czynnika zmniejszony o:
50%

 

Dzięki zastosowaniu sprężarek rotacyjnych DC Twin osiągnięto niski poziom wibracji i hałasu. Wszystkie jednostki zewnętrzne wyposażono w tryb pracy cichej, umożliwiającej ograniczenie o 5-8 dB(A) poziomu ciśnienia akustycznego w szczególnie wymagających lokalizacjach. Niewielkie wymiary pozwalają na dyskretny montaż agregatu na balkonie, dachu lub elewacji budynku. Funkcję aktywujemy z poziomu sterownika bezprzewodowego, również z wykorzystaniem programatora tygodniowego.

Do współpracy z multisplitami przewidziana jest bogata gama jednostek ściennych, kasetonowych, kanałowych i przypodłogowych i podstropowych

Nowe wersje jednostek ściennych, oprócz eleganckiego wyglądu i bardzo cichej pracy, oferują szereg przydatnych funkcji: jak: programator tygodniowy, automatyczne sterowanie żaluzjami góra/dół i prawo/lewo (3D) oraz filtry powietrza (antyalergenowe/fotokatalityczne/odwaniające). Serie ZSX oraz ZS dostępne są w nowoczesnej kolorystyce: biały, biało-czarny oraz tytan. Klimatyzatory kasetonowe wyróżnia opcjonalny panel z deflektorem, wykorzystujący efekt Coandy w celu optymalizacji strumienia powietrza. Deflektor zapobiega nawiewu zimnego powietrza bezpośrednio na użytkowników.
Atutem klimatyzatorów kanałowych jest przystosowanie do pracy z Systemem Niezależnej Dystrybucji Powietrza. To nowoczesny system klimatyzacji strefowej oparty na technologii inwerterowej oraz zmiennym przepływie powietrza VAF (Variable Air Flow). Jedno urządzenie kanałowe może obsługiwać niezależnie od 2 do 8 pomieszczeń.

Szczególnym przypadkiem multisplita jest system V-Multi, oparty o jednostki zewnętrzne PAC o wydajności od 7,1 do 24,0 kW. Sprawdzi się on idealnie w pomieszczeniach dużych lub/i o nieregularnych kształtach. V Multi umożliwia elastyczny wybór różnych jednostek wewnętrznych kilku typów, w szczególności wybór jednostek wewnętrznych o różnych wydajnościach w zakresie tego samego typu lub podobnych wydajności - różnych typów.

Instalacje Multi-Split produkcji Mitsubishi Heavy Industries to doskonałe rozwiązanie dla biur, mieszkań i apartamentów. Niewątpliwe zalety jednostek zewnętrznych SCM to zwarta budowa i stosunkowo niewielkie wymiary, ułatwiające dyskretny montaż na ścianie zewnętrznej, dachu, balkonie lub loggi. Jednostki pracują bardzo cicho i efektywnie, zapewniając komfort użytkownika, jego sąsiadów i niskie rachunki za energię elektryczną.

Znacznym ułatwieniem w projektowaniu jest elastyczność rozwiązania. System zapewnia znaczne odległości i przewyższenia, a kolejne jednostki wewnętrzne można montować etapami, zgodnie z postępem prac na budowie, wykorzystaniem powierzchni lub możliwościami finansowymi inwestora.

Do pobrania:

Zobacz również

Nasze techonolgie Twoja przyszłość