Klimatyzatory FDTC nagrodzone GOOD DESIGN AWARD 2020

Klimatyzatory FDTC nagrodzone GOOD DESIGN AWARD 2020

Klimatyzatory kasetonowe FDTC otrzymały kolejne wyróżnienie! Tym razem- nagrodę GOOD DESIGN AWARD 2020 w Australii, za elegancki design panelu typu „plaster miodu”, który doskonale wpisuje się w nowoczesne, europejskie wnętrza oraz japońską, inżynierską innowacyjność konstrukcji.

Klimatyzatory wyposażone zostały w opcjonalny panel z deflektorem o wysokości tylko 10mm. Panel wyposażony w deflektor zapewnia komfortowe warunki w pomieszczeniu podczas pracy urządzenia w trybie chłodzenia oraz grzania. Wzmożony efekt Coandy zapewnia równomierne rozprowadzenie obrobionego termicznie powietrza w pomieszczeniu, bez odczucia przeciągu.

Jednostki posiadają najniższy w branży panel o wysokości zaledwie 10 mm oraz długości i szerokości idealnie dopasowanej do konstrukcji sufitów podwieszanych.

Sterowanie nawiewem powietrza możliwe jest niezależnie w czterech kierunkach (indywidualne ustawienia ze sterownika) oraz z różnymi ustawieniami deflektorów.

Rozwiązanie dedykowane jest do domów, mieszkań, obiektów biurowych, handlowych oraz hotelowych. Stosowane jest najchętniej w miejscach, gdzie ze względu na pracę ludzi należy unikać bezpośredniego nawiewu powietrza na użytkownika.

Dane techniczne

  • wydajności chłodnicze: 4,0/5,0/5,6 kW
  • wydajności grzewcze: 4,5/5,4/6,7 kW
  • wymiary jednostki (wys x szer x dł): 248 x 570 x 570
  • wymiary panelu (wys x szer x dł): 10 x 620 x 620
  • waga jednostki: 16,5 kg
  • waga panelu: 2,5 kg

Typoszereg charakteryzuje szeroki zakres temperatur pracy (-20oC ~ 24oC dla ogrzewania oraz -15oC ~ 46oC dla chłodzenia). Możliwość tworzenia długich instalacji, do 30 m  -   zapewnia dużą elastyczność w jej projektowaniu.

Opcje dodatkowe

  • 3 typy sterowników przewodowych ( w tym „Hotelowy”)
  • 1 sterownik bezprzewodowy  
  • czujnik ruchu (montowany w narożniku jednostki)    

Opcjonalnie montowany czujnik ruchu wykrywa obecność osób w pomieszczeniu, dzięki czemu urządzenie dostosowuje temperaturę do bieżącego zapotrzebowania na chłód lub ciepło.

Jednostki wewnętrzne FDTC-VH mogą uniwersalnie pracować z jednostkami zewnętrznymi na czynnik chłodniczy R32 lub R410A.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami!

 

 

Zobacz również

Nasze technologie Twoja przyszłość
© 2022 ELEKTRONIKA S.A