Pompa ciepła na CO₂

Pompa ciepła na CO₂

Pompy ciepła Powietrze - Woda na ekologiczny czynnik chłodniczy CO2

Nowa generacja innowacyjnych, wydajnych energetycznie urządzeń do wytwarzania ciepłej wody użytkowej.
Budowa modułowa, umożliwia dopasowanie wydajności do zapotrzebowania.

Pompa ciepła Q-ton posiada Atest Higieniczny PZH, który uprawnia do jej stosowania w sektorze produkcji żywności, obiektach ochrony zdrowia, obiektach użyteczności publicznej...

  • mieszkalnych
  • komercyjnych
  • gastronomicznych
  • hotelowych
  • domach studenckich
  • internatach
  • zakładach opieki zdrowotnej
  • szpitalach

Pompa ciepła Q-ton umieszczona została na Liście ZUM (Zielonych Urządzeń i Materiałów )

 

Q-ton to wysoko wydajna pompa ciepła powietrze-woda na czynnik chłodniczy CO2, idealna do produkcji ciepłej wody użytkowej w wielu zastosowaniach. Pompa Q-ton została wyposażona w pierwszą na świecie dwustopniową sprężarkę (rotacyjna + scroll), która zapewnia wysoką wydajność i znacznie zwiększa sprawność pompy przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Zespół projektantów MHI opracował tę wyjątkową, sterowaną za pomocą zaawansowanego panelu dotykowego pompę ciepła z myślą o maksymalnej wydajności. Przy obecnym stałym nacisku na stosowanie czynników chłodniczych o niskim wskaźniku GWP (potencjale tworzenia efektu cieplarnianego) pompa ciepła na CO2 stanowi doskonałe, innowacyjne rozwiązanie zapewniające zgodność z przepisami oraz trendami rynkowymi.

Ukierunkowanie na innowacyjne rozwiązania

Celem poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia emisji konieczne jest właściwe zarządzanie zarówno działaniem źródła ciepła, jak i jego pojemnością cieplną. Pompa Q-ton przeznaczona jest do produkcji ciepłej wody użytkowej na miejscu. Z poziomu pojedynczego panelu zdalnego sterowania można kontrolować do 16 połączonych jednostek o mocy 30 kW każda (łącznie 480 kW), dzięki czemu pompa Q-ton doskonale sprawdzi się nie tylko w nowych budynkach, ale również w budynkach modernizowanych bez względu na ich typ czy wielkość. Najlepszy w branży współczynnik COP równy 4,3 sprawia, że system ten to idealne rozwiązanie dla budynków komercyjnych, takich jak hotele, apartamentowce, restauracje, kluby fitness, uniwersytety, szpitale, domy opieki, pralnie czy zakłady spożywcze.

System, który można skonfigurować zależnie od potrzeb, jest niezwykle łatwy w obsłudze dzięki dotykowemu sterownikowi z przyjaznym dla użytkownika interfejsem graficznym umożliwiającym monitorowanie produkcji i dostępności ciepłej wody użytkowej.

Produkcja ciepłej wody użytkowej

Dlaczego Q-ton?

Pompy Q-ton są niezwykle wydajne i przyjazne dla środowiska bez względu na ich zastosowanie. Charakteryzują się doskonałą efektywnością energetyczną, co przekłada się na znaczną redukcję zużycia energii i ochronę środowiska.

Jako czynnik chłodniczy w pompach Q-ton wykorzystano bezpieczny i wydajny CO2, który jako gaz naturalny jest bardziej przyjazny dla środowiska i nie wywiera tak szkodliwego wpływu jak inne standardowe czynniki chłodnicze stosowane w innych produktach. Ponadto pompy Q-ton zapewniają stałą dostawę ciepłej wody o temperaturze od 60°C do 90°C i mogą pracować z pełną wydajnością nawet przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej. Dzięki temu nie wymagają zewnętrznego źródła ciepła, co pozwala skrócić czas instalacji i w znacznym stopniu zmniejszyć koszty.

Wydajność Q-ton przy temp. c.w.u. 90oC

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

 

 

 

Do pobrania

Atesty higieniczne pompy ciepła

Biblioteki CAD

Katalogi Pompy ciepła

Foldery pompy ciepła

Zobacz również

Nasze techonolgie Twoja przyszłość