Pompa ciepła Hydrolution - dla domu

Pompa ciepła Hydrolution - dla domu
Pompa ciepła Hydrolution produkcji Mitsubishi Heavy  Industries to kompleksowy, nowoczesny system do grzania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej dla domów. Jego główne zalety to oszczędność energii elektrycznej i znaczna redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Pompa wykorzystuje „bezpłatne” ciepło z otoczenia do wytworzenia komfortowych warunków w obsługiwanych pomieszczeniach i do produkcji ciepłej wody na potrzeby sanitarne i bytowe.

 

Pompy ciepła powietrze-woda, to kolejny obszar techniki, na którym MHI wykorzystuje swoje zaawansowane technologie dla oszczędności energii, bezpieczeństwa użytkownika i niezawodności systemu. Zapewnia średnio ponad pięciokrotnie wyższą efektywność w porównaniu do tradycyjnych kotłów olejowych lub gazowych.

Wynikające z zastosowania pomp ciepła korzyści, to oszczędność energii, efektywność nawet w niskiej temperaturze otoczenia, zintegrowana konstrukcja oraz możliwość produkcji cwu o temperaturze 58°C (z użyciem grzałki elektrycznej do 65°C).

Dodatkowe funkcje stosowane w rozwiązaniach MHI, to grzałka tacy ociekowej, tryb cichej pracy agregatu oraz możliwość sterowania przez internet.

Hydrolution oferuje dwa rozwiązania pomp:

  • „all-in-one”
  • system „split”

Zakres wydajności pomp Hydrolution: od 2,28kW do 16,5kW

Jednostka wewnętrzna HMK systemu „all-in-one” zawiera 180 litrowy zbiornik cwu, 10l naczynie wzbiorcze oraz wbudowaną grzałkę elektryczną. W systemie „split”, do pracy z pompą, został przewidziany hydrobox HSB oraz zbiornik o pojemności 300l (modele 60, 71, 100) lub 500l (model 140). Wyposażenie opcjonalne, dobierane w zależności od aplikacji i wymagań użytkownika, stanowią m.in.: grzałka przepływowa, pompa obiegowa, zawory rewersyjne (grzanie/chłodzenie) i przedłużające żywotność zasobnika anody tytanowe.

Główne zalety jednostek zewnętrznych to kompaktowe wymiary, efektywna sprężarka inwerterowa (twin rotary) oraz znana z jednostek VRF antykorozyjna powłoka wymiennika ciepła (blue fins), zapewniająca trwałość jednostki zewnętrznej.

Sterownik pompy ciepła występuje w wersji podstawowej (RC-HY20) i zaawansowanej (RC-HY40). Ta druga, może być wykorzystana również w układach kaskadowych (do ośmiu pomp ciepła), umożliwiających obsługę znacznie większych obiektów, niż typowe domy jednorodzinne. Uzupełnieniem tradycyjnych sterowników, jest system monitoringu i sterowania myUpway. Dzięki niemu, użytkownik może korzystać ze zdalnego dostępu do pompy ciepła, nadzorować jej parametry i pracę.

Zobacz również

Nasze technologie Twoja przyszłość
© 2020 ELEKTRONIKA S.A