Nowe agregaty MHI na CO2

Nowe agregaty MHI na CO2

Mitsubishi Heavy Industries – japoński producent systemów klimatyzacyjnych - rozszerza portfolio urządzeń wykorzystujących naturalne czynniki chłodnicze o jednostkę HCCV2001M -  wydajność  20HP.  Ten nowy agregat, pracujący z czynnikiem chłodniczym CO2 dostępny będzie na rynku japońskim  od kwietnia br.
W pierwszej połowie roku 2017 wprowadzono z sukcesem do sprzedaży podobne urządzenie o mocy  10 HP  a nową, ekologiczną serię urządzeń pracujących z CO2 nazwano "C-puzzle".

Sercem  nowych agregatów, podobnie jak w przypadku pomp ciepła na CO2 MHI – Q-ton,  jest zintegrowana, dwustopniowa sprężarka zapewniająca stabilną pracę w szerokim zakresie temperatur odparowania, od -45°C do -5°C. Pierwszy stopień stanowi sprężarka rotacyjna, efektywna w warunkach średniego ciśnienia. Drugi stopień obsługuje sprężarka typu scroll, cechująca się znakomitą efektywnością w wysokich ciśnieniach.  Zastosowanie sprężarki dwustopniowej w znacznym stopniu zwiększa wydajność w niskich i wysokich temperaturach otoczenia.

Obydwa agregaty mogą pracować w zakresie temperatur zewnętrznych od -15 do +43°C. Elastyczność instalacji, również w przypadku wymiany istniejącego systemu, zapewnia długość rurociągu chłodniczego do 100m.

Nowe agregaty wyglądają jak znane na polskim rynku jednostki zewnętrzne VRF MHI, ich wymiary [HxWxD] to 1350x720x1690mm a waga wynosi 470kg. Posiadają jednakowe wymiary podstawy oraz identyczne otwory montażowe.

Urządzenia stanowią początek oferty Mitsubishi Heavy Industries w zakresie zaopatrzenia rynku większych aplikacji chłodniczych i mroźniczych, pracujących z naturalnym czynnikiem CO2 (ograniczenie emisji substancji kontrolowanych). Czekamy na debiut w Europie.

Dowiedz się więcej o agregatach C-Puzzle

Zobacz również

Nasze technologie Twoja przyszłość
© 2022 ELEKTRONIKA S.A